Jdi na obsah Jdi na menu
 

Biografie

Lucie Plekancová Vondráčková (* 8. března 1980 v Praze) je česká zpěvačka, herečka a dabérka.

Osobní život

Pochází z muzikantské rodiny, její otec Jiří Vondráček je známý herec, zpěvák, baskytarista a klavírista, matka Hana Sorrosová je textařka a překladatelka, teta Helena Vondráčková patří již mnoho desítek let do nejužší špičky české pop music.

Vystudovala hudebně-dramatický obor na pražské konzervatoři a úspěšně zakončila i studium kulturologie na Filozofické fakultě UK diplomovou prací „Tradice české pohádky v československé kinematografii“ (Mgr., 2005). Titul doktor filozofie získala obhajobou práce „Pohádky v československé kinematografii“ (PhDr., 2006).

Dne 17. června 2011 se v kapli svaté Kláry nad vinicí v Troji v areálu Botanické zahrady vdala za hokejistu Tomáše Plekance. a rozšířila své příjmení dle příjmení manžela na Lucie Plekancová Vondráčková. 4. prosince se novomanželům v kanadském Montrealu narodil syn Matyáš.

Profesní kariéra

Poprvé se před kamerou objevila ve svých devíti letech, kdy hrála v seriálu Ludvík Ráži Území bílých králů, později v seriálu Václava Vorlíčka Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek.

V roce 1992 se stala moderátorkou pořadu pro děti a mládež Marmeládaa o rok později vydala své první stejnojmenné album Marmeláda.

Hrála ve třech filmech režiséra Juraje Jakubiska – Nejasná zpráva o konci světaBathory (v obou filmech se její postava jmenovala Lucie) aPost coitum, dále vystupovala ve filmu Labyrint. Zlomovým rokem v její herecké kariéře se stal rok 1992, kdy dostala malou roli v Národním divadle ve hře Saténový střevíček. Její významnou muzikálovou rolí pro byla Hanka ve Starcích na chmelu (Divadlo Milénium), v Divadle Rokoko ztvárnila během osmi let např.: Shakespearovu Julii, Aňu ve Višňovém sadu, Johanku z Arku ve Skřivánkovi, Mary Warrenovou v Čarodějkách ze Salemu, Alici ve hře Na dotek a další. V divadelním spolku Kašpar hraje trojroli Anny, královny Markéty a písaře v Richardu III. V muzikáluExcalibur ztělesnuje Morganu. Věnuje se dabingu a točí české i zahraniční filmy. V letech 2009 a 2010 zvítězila v divácké anketě TýTý v kategorii zpěvačka.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Poslední fotografie
Statistiky

Online: 1
Celkem: 26242
Měsíc: 127
Den: 2